понеділок, 7 грудня 2020 р.

Урок для учнів 5-9 класів "Особиста цінність та безпека"

 МБО «Служба порятунку дітей» за ініціативи уповноваженого Президента України з прав дитини розробила урок «Особиста цінність та безпека» для учнів 5-9-х класів. Метою уроку є навчити дітей безпечній поведінці та правилам, які потрібно знати, щоб захистити себе від насильства.

Дата вебінару щодо проведення уроку: 08 грудня 2020 р.

Час проведення: о 19:00

Місце проведення: онлайн  конференція  ZOOM

Для реєстрації на вебінар потрібно заповнити онлайн-форму: https://forms.gle/cgwZtTRobTdaEnVG8

Для вчителів 3-4 класів в рамках проєкту #stop_sexтинг розроблено урок щодо онлайн-безпеки дітей.

https://drive.google.com/file/d/1DU8519HPsiEAkTAlFjj3Ih3a-TdNUAj2/view?usp=sharing

"Я - проти насильства" малюнки дітей

 Малюнки наших дітей













четвер, 3 грудня 2020 р.

сценарій заходу до дня волонтера

5 грудня відзначається день Волонтера

 Волонтерство -це розмір твоєї душі, це відчуття, коли віддаєш щось своє, власне і радий поділитися тим…

 Сценарій заходу до Дня волонтера

 

Вчитель: Милосердя, доброта... Ще з часів давньоруських благодійність була традицією нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалось допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого.

Ведучий 1: Людина починається з добра.

Сказав мудрець: Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай!

Лише в добро та в вищу правду віра,

Людину відрізняє від мавпи й звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра.

Ведучий 2: Сьогодні є люди поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла.

Є доброта лиш для сенсацій,

Відома нам її мета,

Існує й інша доброта,

Що вимагає компенсацій.

А є така, що від людини

Вона сама назустріч лине

Із слова, вчинку, із очей.

Все більше й більш таких людей.

Ось кануть злигодні у вічність,

Серця перейме яснота.

І прийде в світ її Величність –

Одна вселюдська Доброта.

 Ведучий 1: Волонтерами спочатку називали людей, що добровільно та виключно із свого бажання поступали на воєнну службу в деяких європейських країнах (наприклад, Франції, Іспанії). Зараз від цього громіздкого визначення «волонтерства» залишилося лише слово «добровільно». Правда, додалося ще й «безоплатно».

Добро спішіть творити, люди,

Воно, як сонце, зігріва,

В добрі нам всім Зручніше буде,

Без нього затишку нема.

Уважним будь, хай шлях твій на землі

 Злама байдужості холодні грати,

Є цінності великі і малі

Багатий той, хто вміє віддавати.

Ведучий 2: Роком виникнення волонтерського руху вважається 1859. Саме тоді французький письменник-журналіст Анрі Дюнан, вражений картинами битви при Сольферино, запропонував ідею створення Червоного Хреста – організації, яка працювала б на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим бійцям. Принципами, сформульованими Дюнаном, керуються сьогодні волонтерські організації у всьому світі. Деякі дослідники виділяють XX століття як головну віху у розвитку волонтерського руху. У Європі після закінчення першої світової війни з’явилися люди, готові надавати допомогу постраждалим у війні. Саме у цей час були створені перші волонтерські організації. Практично кожен із нас хоча б раз у житті по своїй волі брав на себе виконання трудових обов’язків, не вимагаючи грошової компенсації.

Ведучий 1: Навчаймося добра, як вчаться мови діти,

Щоб потім все життя його творить святе.

Плекаймо крізь роки троянди ніжні й жито,

Тримаймо у серцях, як сонце золоте.

Хай твоя крапля щирості й тепла

Впаде у душу, бідну і страждальну.

Й розтопить холод, щоб душа могла

Ясніти в щасті злетом життєздатним.

Бібліотекар: Мати Тереза – одна з найвідоміших, найталановитіших і найулюбленіших особистостей минулого століття. У жовтні 1979 року їй, скромній, проте могутній силою духу індійській черниці, було присуджено Нобелівську премію миру. Папа Римський Павло шостий на знак вдячності «за її всесвітню місію любові» подарував Матері Терезі власний розкішний білий Лінкольн. Жодного разу не скориставшись автомобілем, Мати Тереза влаштувала лотерею і на одержані кошти заснувала заклад для лікування хворих на проказу. Агнес Гонкса Бояскіу народилася у 1910 році в місті Скоп’є (Македонія) у заможній албанській родині. Батьки назавжди залишились для неї взірцем подружньої вірності та взаємної любові. Агнес вирішила служити Богові. Двадцять років вона викладала в монастирському коледжі географію і історію. У 1948 році вона, непримітна черниця, покинула коледж і, маючи лише невелику валізку і п’ять рупій готівкою, вирушила допомагати скривдженим долею й суспільством бідолахам. Щоранку ця невтомна тендітна жінка вирушала в найнебезпечніші, глухі й брудні завулки Калькутти, щоб надати медичну допомогу 5 хворим, нагодувати голодних, втішити стражденних. Так розпочалася ця місія. Самотні, нужденні отримували від неї справжню поміч, яка ґрунтувалася на її глибокій шані до людей і непохитній вірі в неоціненність людського життя. У своєму житті вона керувалась незаперечною істиною: «Найбільше щастя – віддавати себе іншим». Для улюблених своїх бідаків вона давала те, що є значущим у житті кожної людини – час. Час, щоб запропонувати дар дружби самотнім, розраду згорьованим, визнання – зневаженим.

Ведучий 2: Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді - це в характері нашого народу.

 Не говори про доброту,

Коли ти нею сам не сяєш,

Коли у радощах літаєш,

Забувши про чужу біду

Бо доброта — не тільки те,

Що обіймає тепле слово,

В цім почутті така основа,

Яка з глибин душі росте.

 Коли її не маєш ти,

То раниш людяне в людині,

Немає вищої святині,

Ніж чисте сяйво доброти.

Ведучий 1: Українці завжди опікувалися старими та немічними, вдовами, сиротами. Сильний допомагав слабшому. Великі справи робили разом. Сусіди завжди допомагали один одному під час осінніх робіт у городі чи полі. Чуйність, ніжність у взаєминах між людьми викликали захоплення у мандрівників, які приходили до нас із далеких країн.

Ведучий 2: Серед відомих нам українців, що творили добрі справи безкорисливо, виділяються Костянтин Острозький – київський воєвода, князь, який за власні кошти відкрив перші школи у деяких містах західної України (16 ст.), в яких училися і діти шляхти, і селянські діти. Окремим фондом здійснювалася підтримка дітей-сиріт. Гетьмани Петро Сагайдачний і Іван Мазепа у 1702 році на благодійні кошти звели новий великий корпус Києво-Могилянської академії. Михайло Грушевський – видатний український історик, у 1898 році на власні кошти заснував у Києві школу, в якій діти мали змогу навчатися рідною українською мовою. І це далеко не повний список відомих українців, які були не тільки відомими політиками, культурними діячами, а й меценатами і благодійниками.

Ведучий 1: Не зобидь ні старця, ні дитину,

Поділись останнім сухарем,

Тільки раз ми на землі живемо:

Сій любов, краса її єдина.

Зло нічого не дає, крім зла.

Вмій прощати, як прощає мати,

На добро – добром спіши воздати –

Мудрість завжди доброю була.

Витри піт солоний із чола,

І працюй, забувши про утому,

Бо людина ціниться по тому,

Чи вона зробила, що могла ?..

Вчитель. Англійський письменник Джек Лондон сказав: «Істинне призначення людини – жити, а не існувати». Люди, які стають волонтерами, розуміють це і відчувають. Вони приносять користь суспільству, натомість отримують задоволення від життя, задоволення від своєї роботи, визнання своєї діяльності іншими (друзями, колегами), отримують вдячність людей, почуття необхідності та можливість змінити щось на краще, отримують позитивні емоції, нові знайомства та нових друзів, можливості реалізації себе як творчої особистості, вони розвиваються, самореалізовуються, здобувають самоосвіту, мандрують врешті-решт.

Ведучий 2: Матеріальні проблеми, засилля світогляду «моя хата скраю», надмірна прагматичність пересічного українця не дають змогу явищу «волонтерства» зацвісти в повну силу.

З іншого боку, не дарма кажуть:

Хочеш змінити країну – зміни своє місто,

Хочеш змінити місто – зміни свою вулицю,

Хочеш змінити вулицю – зміни свій будинок,

Хочеш змінити будинок – зміни свою сім’ю,

Хочеш змінити сім’ю – зміни себе!

Ведучий 1: На жаль, багато поряд із нами людей, які з різних причин ледве виживають. Якщо кожен із нас буде небайдужим до чужого горя, то це полегшить їхнє життя.

І в житі, як на полі мінному,

Я просила і в цьому сторіччі,

Хоч би той магазинний мінімум –

Люди, будьте взаємно ввічливі!

– І якби на те моя воля,

Написала б я скрізь курсивами –

Так багато на світі горя,

Люди, будьте взаємно красивими

Ліна Костенко

Ведучий 2: Нелегка доля випала Україні у XXI столітті. Вир суспільно-політичного життя захопив і поглинув кожного. Ми, живучи у світі технологій маніпуляцій та амбіцій, забуваємо про головне – живемо один раз. Інколи важко зробити крок вперед, не маючи проблем з опорно-руховим апаратом, почути музику, маючи абсолютний слух, відчути тепло, маючи родину. А як бути тим, хто не має таких звичних на перший погляд можливостей? Єдине, що лишається у особливих людей – ВІРА. Не будьмо байдужими. Одна добра справа для тебе – дрібничка, а для когось – мрія, цілий світ…

Зробімо перший крок РАЗОМ!

Разом до МАЙБУТНЬОГО!

Ведучий 1:

Ти твориш добро, даруючи радість усім,

Ти ділишся щастям і серцем своїм.

Ти твориш добро, даруєш надію,

Ти твориш любов, ти здійснюєш мрії.

Душею і серцем ти завжди із ними,

 Для них ти є друг, і сім’я, і родина.

Ти наче те сонце, що гріє весною.

Для них ти як Ангел, що завжди з тобою.

Ти рук не опустиш, ти йдеш до мети,

Щаслива дитина, щасливий і ти.

З дитячих сердець погане ти стер,

Ти добра людина, ти – ВОЛОНТЕР!

Вчитель. Волонтерська діяльність має неоціненне значення, тільки добро збереже чарівний світ нашої рідної землі. На ньому тримається все людство! Коли кожен із нас буде добрим і милосердним, справедливим, щирим, буде жити за правилами людяності і добра, наше спільне життя і майбутнє буде щасливим і прекрасним. А наша рідна Україна стане багатою і незалежною державою, де в першу чергу будуть піклуватися про людину, її добробут.

Велике починається з малого… Тому ми закликаємо всіх: будьте щедрі серцем в ім’я добра і милосердя! Нехай не зачерствіють ваші душі, відкрийте свої серця для добра! Нехай потреба робити добро стане вашою щоденною потребою!  

Ведучий 2: Ось і добігла кінця наша з вами зустріч. Я сподіваюсь, що ви у своїх вчинках будете керуватись добром, милосердям, співчуттям. Пам’ятайте, що саме ви – капітан свого корабля життя. І куди ви його спрямуєте – до хорошого, чи поганого – залежить тільки від вас, від вашої особистості.

Гімн волонтерів

Гей! Волонтери, ну-мо до справи,

Ваша потрібна опіка.

Хай милосердя в нашій державі

Стане престижним навіки.

Гей! Небайдужі, чуйними будьте,

Поряд нужденних багато,

Дуже важливо в свята і в будні

Серцем уміть відчувати.

Хай добро справжнє світом крокує,

Всі подала перешкоди.

Нашу державу ми побудуєм

Затишну в різну погоду.

вівторок, 1 грудня 2020 р.

 

Що таке торгівля людьми, її види та форми?

Торгівля людьми – експлуатація людини. Факт торгівлі людьми завжди передбачає дію, засоби впливу, ціль; по відношенню до дітей – дія, ціль.

Дія – вербування (досягнення домовленості шляхом безпосереднього наймання, тобто запрошування і набору добровольців ніби для участі у певній діяльності), переміщення, переховування, передача, одержання людини.

Засоби впливу – примус, обман, шантаж, викрадення, використання матеріальної залежності людини або її уразливого стану, підкупу третьої особи, яка контролює постраждалого, а також шахрайство, використання службового становища, застосування чи  загроза застосування насильства.

Згідно з Палермським протоколом, згода жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію не береться до уваги, якщо було використано будь-який із зазначених засобів впливу (стаття 3b).

Ціль – експлуатація людини в будь-якому виді (примусова праця, рабство або підневільний стан, звичаї подібні до рабства або підневільного стану, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини, примусове одруження, залучення в боргову кабалу).

1) Примусова праця або примусове надання послуг - будь-яка робота, що вимагається від особи під загрозою застосування покарання, фізичного та психологічного насильства.

Основні ознаки втягнення особи у примусову працю:

недобровільний характер роботи;

відсутність дійсної трудової угоди та або утримання частини заробітної плати або її невиплата взагалі;

робота в умовах, що не сумісні з поняттям гідної/ безпечної праці;

погані умови проживання;

повна залежність від експлуататора;

примусова консумація.

2) Рабство або підневільний стан – стан людини, щодо якої застосовуються атрибути права власності, зокрема, насильницьке підпорядкування однієї людини іншій.

3) Звичаї подібні до рабства чи підневільного стану  – це

а) будь-який інститут чи звичай, через які жінку обіцяють за винагороду видають заміж (без права її відмови) її батьки, опікун, родина або будь-яка інша особа або група осіб; чоловік жінки, його родина або його клан за винагороду чи без такої мають право передати її іншій особі; жінку після смерті чоловіка передають у спадщину іншій особі;

б) будь-який інститут чи звичай, через  який дитина передається одним або обома своїми батьками чи своїм опікуном іншій особі за винагороду або без такої з метою експлуатації цієї дитини чи дитячої праці.

4) Сексуальна експлуатація - використання особи у діяльності сексуального характеру за винагороду або будь-яку іншу форму відшкодування незалежно від того, чи носить така діяльність добровільний або примусовий характер, зокрема, неможливість особи розпоряджатися прибутками, отриманими від надання послуг сексуального характеру.

5) Використання у порнобізнесі – діяльність юридичних та фізичних осіб у сфері надання послуг сексуального характеру, створення або утримання місць розпусти та звідництво, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів з метою отримання прибутку.

6) Примусова вагітність або примусове переривання вагітності – це використання репродуктивної функції організму жінки шляхом природнього або штучного запліднення без її згоди та подальше примушування жінки до виношування дитини або ж стерилізація жінки без її згоди.

7) Вилучення органів людини – вилучення з організму людини її складової частини, що має певну будову і спеціальне призначення без згоди самої особи або за її згодою, досягнутою шляхом використання злочинних засобів впливу на неї. Обіцяна особі винагорода не сплачується в повному обсязі або не сплачується взагалі.

8) Проведення дослідів над людиною без її згоди - незаконне проведення медико-біологічних, психологічних або інших дослідів над людиною, що створює небезпеку для її життя чи здоров’я.

9) Використання у жебрацтві – організація та примушування осіб до заняття жебрацтвом шляхом побиття, зґвалтування, навмисного заподіяння каліцтва, нанесення фізичних та/або психологічних травм та інших видів насильства.

10) Втягнення в злочинну діяльність – Передбачає дії, пов’язані з безпосереднім психологічним або фізичним впливом на особу, вчинені з метою викликати в неї прагнення взяти участь у одному чи кількох злочинах (примушення до крадіжок, виготовлення та/або перевезення, та/або розповсюдження наркотиків, інших заборонених товарів, торгівлі зброєю, викрадення та/або збуту автотранспортних засобів, здійснення інших злочинів).

11) Використання у збройних конфліктах – використання особи, яка знаходиться у підневільному стані іншої особи, для виконання нею бойових завдань, пов’язаних з поваленням державної влади або порушення суверенітету і територіальної цілісності держави тощо.

12) Усиновлення (удочеріння) з метою наживи – взяття на виховання в сім’ю дитини на правах сина чи доньки, оформлене в установленому порядку, вчинене з метою отримання будь-якої матеріальної вигоди або уникнення певних витрат завдяки усиновленню (удочерінню) (наприклад, бажання отримати контроль над власністю усиновленої особи, залучення до заняття жебрацтвом, азартними іграми, проституцією тощо).

13) Продаж дитини – продаж батьками, близькими родичами, подружжям тощо особи, яка не досягла 18 річного віку, з метою отримання прибутку.

14) Примусове одруження – одруження без згоди жінки чи чоловіка з метою отримання певної вигоди третіми особами.

15) Залучення в боргову кабалу   – важку форму особистої залежності, зазвичай пов’язану із займом коштів.

Торгівля людьми - злочин, за вчинення якого в Україні передбачено кримінальну відповідальність на строк від 3 до 15 років позбавлення волі (ст.149 Кримінального Кодексу України).

Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

 

 

1 грудня - Світовий день боротьби зі СНІДом

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн Центральної Європи та Східної Азії. 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч - досі не знають про свою хворобу. ВІЛ – це не вирок, це хвороба, яку треба вчасно діагностувати і лікувати. За таких умов можна вести якісне і повноцінне життя.

Вірус імунодефіциту передається через контакт з кров'ю та іншими біологічними рідинами. Найчастіше, існує загроза зараження через кров та інші рідини з видимими домішками крові, сперму, вагінальні виділення. Джерелом інфекції не можуть бути калові маси, виділення з носа, мокротиння, піт, сльози, сеча, блювотні маси чи слина.

Понад 66% усіх випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляється під час незахищених статевих стосунків. Тому правило №1 у профілактиці ВІЛу - захищений секс.

Не менш важливим є своєчасне виявлення хвороби. Адже що раніше розпочнеться лікування, то меншою буде шкода для організму.

Безоплатні швидкі тести на ВІЛ є в усіх регіонах України, їх можна пройти як у спеціальних центрах (https://www.aidsmap.com/european-test-finder#ua), так і у свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу, тощо. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин - підготовка і забір крові з пальця, 10 - очікування результату.

Якщо ВІЛ-інфекцію діагностувати вчасно, можна оперативно розпочати антиретровірусну терапію і надати необхідне лікування пацієнту і таким чином гарантувати людині якісне та повноцінне життя. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією.

Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань.

Визнати свій ВІЛ-позитивний статус – нелегке завдання. Навіть в наш час, коли вірус більше не сприймають як вирок, і в цивілізованому суспільстві люди, що живуть з ВІЛ не зазнають цькувань.

Кончіта Вурст, переможниця пісенного конкурсу Євробачення 2014 року, на днях публічно оголосила, що живе з ВІЛ вже кілька років – її камін-аут був зумовлений шантажем колишнього бойфренда, який вимагав за мовчання значну суму. Ця та інші ситуації, коли селебрітіз розкривали свій ВІЛ-статус – важливі події на шляху подолання соціальної стигми. Сьогодні ми розповімо про талановитих, натхненних, пам’ятних особистостей, чию щирість та сміливість говорити про ВІЛ підтримують мільйони людей по всьому світу – адже зірки своїм прикладом доводять, що хвороба не робить з людини чудовисько, і не стає на заваді реалізації амбітних планів.


 

Лібераче (1919 – 1987) Американець став одним з перших артистів, який додав справжнього “бізнесу” в свою художню творчість – в 1950-ті та 70-ті роки минулого сторіччя Лібераче був найбільш високооплачуваним піаністом та шоуменом світу. Крім віртуозної гри на інструменті, він привертав увагу яскравим сценічним стилем: його образам присвячено кілька досліджень (наприклад, Liberace Extravaganza! (Harper Collins, 2013)), де автори називають володаря смокінгу з золотого ламе від Dior та манто з норки вагою близько 70 кілограмів “батьком” наших екстравагантних сучасників накшталт Lady Gaga. Шоумен помер у віці 67 років від ускладнень, спричинених ВІЛ.

 



 

Фредді Мерк’юрі (1946 – 1991) Безперечна легенда, людина, чиї пісні і досі чи не частіше за шансон співають в караоке (а чи не це є доказом справжньої народної любові?). Лідер британської групи Queen, під “Show Must Go On” у виконанні котрого хоч раз в житті страждав кожен з нас, хворів на ВІЛ останні 5 років життя, і з цим періодом пов’язані відомі композиції «I’m Going Slightly Mad», «Innuendo», «These Are the Days of Our Lives». Співак помер 24 листопада 1991 року, за добу після офіційного оприлюднення свого ВІЛ-позитивного статусу.




Рудольф Нурєєв (1938 – 1993) Легендарний танцівник був приречений на великі переїзди та подорожі з дитинства – можливо, це «прокляття» на нього наклав сам момент його народження: пологи пройшли в поїзді, що прямував до Владивостока. Довгі роки тренувань та непересічні фізичні дані перетворили балеруна на всесвітню зірку – і прагнення жити та творити вільно змусили його в 1961 році, під час гастролей в Парижі, попросити політичного притулку. Відкритий гей, Рудольф Нурєєв помер 6 січня 1993 року і похований на кладовищі Сент-Женев’єв-де-Буа на околиці Парижу.



Easy-E (1963-1995) Людині, що стояла біля витоків американської реп-сцени, вдалося повторити казковий шлях «мільйонера з нетрів». Він виріс в районі, де альтернативи кримінальному життю не існувало – проте він створив її сам: Easy-E вважається засновником стилю Gangster Rap, був учасником культової реп-групи N.W.A. та й досі залишається кумиром для сотень прихильників музики з Західного узбережжя США. На жаль, Easy-E недбало ставився до власного здоров’я: його ВІЛ-статус було виявлено запізно і репер помер в госпіталі через кілька днів після цього відкриття у віці 32 років.



Мері Фишер (1948) Американська авторка, художниця та політична активістка набула вірусу у другому шлюбі – і, після того, як відкрила свій ВІЛ-статус, вирішила присвятити життя боротьбі за визнання прав ВІЛ-інфікованих людей. Вона відома своїми палкими публічними промовами: її виступ перед конвенцією Республіканської партії в 1992 році, в котрому вона закликала політиків нарешті відкрити очі та визнати існування епідемії нового вірусу, визнаний “однією з кращих американських промов XX сторіччя”. “Я – афроамериканське маля, що зараз вмирає від невідомої хвороби в одному з бідних госпіталей Філадельфії. Я – одинокий молодий гей, змушений рятуватися від холоду відторгнення сім’ї в безкоштовних притулках”, – промовляла Мері до слухачів. Фішер і дотепер є послом доброї волі ООН з питань ВІЛ/СНІДу.



Ірвин «Меджик» Джонсон (1959) Професійний баскетбольний гравець, олімпійський чемпіон, який провів 22 роки в легендарному клубі «Лос-Анджелес Лейкерс» на позиції захисника. Дізнавшись про свій ВІЛ-позитивний статус, кумир мільйонів спортивних фанів продовжив роботу в професійній лізі, і лиш за кілька років завершив кар’єру. Вся його подальша діяльність присвячена боротьбі з дискримінацією ВІЛ-позитивних людей та зміні стереотипних поглядів, яким керується в цьому питанні оточення. Джонсон воліє довести, що ВІЛ – захворювання, яке може набути будь-хто: права людей, що живуть з ВІЛ, підтримує заснований ним в 1991 році «Фонд Меджика Джонсона».

 

середа, 25 листопада 2020 р.

Початок

 Кожна людина в нашій країні має право на життя, вільне від страху й насилля!

З 25 листопада 2020 року в Лубенській ЗШ І-ІІІ ступенів #7 ім. В. Роїк стартує акція "16 днів проти насилля". Протягом цих днів буде проведено низку заходів під час яких діти навчаться розбиратися у причинах виникнення насилля, його ознаки та наслідки, як діяти у таких ситуаціях.
Мій улюблений світ -
Без насильства.
Без жорстокості, болю, зла.
Тут народом складена пісня
Містить тільки хороші слова.
Мій улюблений світ -
Без насильства,
Де немає страждання й війни,
Де розквітла калина барвиста
І пісень не почуєш сумних.
Мій улюблений світ - це не казка
А реально щасливе життя.
Бо звільнивши наш світ від насильства
Можна сміло іти в майбуття!
2

  Фінансова грамотність є надзвичайно важливою навичкою, яка допомагає кожному з нас ефективно управляти своїми фінансами, зберігати і прим...