п'ятниця

 тиждень психології

мозкові вправи

Людський мозок – найдивовижніший механізм, створений природою. Він координує роботу всіх систем організму і в секунду отримує і видає величезну кількість нервових імпульсів, що дозволяють нам рухатися, дихати і пізнавати світ органами чуття. Однак, як і всі інші складові нашого тіла, він втомлюється і поступово втрачає свою швидкість і ясність.

Часто з віком люди без особливої радості зауважують, що їм стає все складніше концентруватися, рахувати в думці і запам'ятовувати. Реакція сповільнюється, а уявні образи перестають бути такими яскравими, як у дитинстві. Невже нічого не можна змінити?

Будь-який орган нашого тіла перестає активно і правильно працювати, якщо не отримує навантаження. Монотонна, одноманітна робота, відсутність нових облич, вражень і відчуттів, численні стреси і переживання приводять до того, що мозок просто відключається. Чим менше ми даємо йому можливостей для розвитку, тим швидше він втрачає свою працездатність. Але це оборотний процес. Вашому мозку потрібне тренування !!!

Афоризми та цитати про людський мозок

ПОТРІБНО НАВЧИТЬСЯ МОЗКОМ КОНТРОЛЮВАТИ ЕМОЦІЇ, А НЕ ЕМОЦІЯМИ МОЗОК. ТОДІ ВСЕ У ВАШИХ РУКАХ.

НАШ МОЗОК Є ЧАСТИНОЮ НАШОГО ТІЛА, І НИМ НЕОБХІДНО ПОСТІЙНО І ВМІЛО КОРИСТУВАТИСЯ!!! В ІНШОМУ ВИПАДКУ ВІН ДАСТЬ ЗБОЇ!

ВАШ ПРИГОЛОМШЛИВИЙ МОЗОК МОЖЕ ПІДНЯТИ ВАС З БІДНОСТІ ДО БАГАТСТВА, ПЕРЕТВОРИТИ ВАС З ОДИНАКА НА ЗАГАЛЬНОГО УЛЮБЛЕНЦЯ, ВИВЕСТИ З ДЕПРЕСІЇ, ЗРОБИВШИ ЩАСЛИВИМ І РАДІСНИМ, — ЯКЩО ВИ ПРАВИЛЬНО СКОРИСТАЄТЕСЯ НИМ.

ЩАСТЯ НЕ В МІЗКАХ… А В ЇХ ЯКОСТІ…

БУДЬ-ЯКА МУДРІСТЬ СТАЄ МУДРІСТЮ ЛИШЕ ТОДІ, КОЛИ ВКЛЮЧАЄШ РОБОТУ МОЗКУ В ПОЄДНАННІ З АНАЛІЗОМ ВЛАСНИХ ДОСВІДУ І ПОМИЛОК…

МІЗКИ, ЯК І СЕРЦЯ, ТЯГНУТЬСЯ ТУДИ, ДЕ ЇХ ЦІНУЮТЬ.

КРАЩИЙ В СВІТІ КІНОЗАЛ – ЦЕ МОЗОК, І ТИ РОЗУМІЄШ ЦЕ, КОЛИ ЧИТАЄШ ХОРОШУ КНИГУ.

Перегляньте відео

"Наскільки розвинений твій мозок?"

 Наскільки розвинений ТВІЙ МОЗОК? 6 завдань для перевірки мозку

"Яка швидкість у твого мозку?"

 ЯКА ШВИДКІСТЬ У ТВОГО МОЗКУ? 6 ВІДЕО ТЕСТІВ ДЛЯ МОЗКУ

Як навчитися вчитися?






Потренуємося?

Уважно роздивіться малюнки та виконайте завдання

Тисніть на зображення для його збільшення

/Files/images/tijden_psiholog/15.jpg /Files/images/tijden_psiholog/14.jpg/Files/images/tijden_psiholog/12.jpg /Files/images/tijden_psiholog/11.jpg /Files/images/tijden_psiholog/09.jpg /Files/images/tijden_psiholog/08.jpg /Files/images/tijden_psiholog/06.jpg /Files/images/tijden_psiholog/05.jpg /Files/images/tijden_psiholog/04.jpg /Files/images/tijden_psiholog/03.jpg /Files/images/tijden_psiholog/02.jpg /Files/images/tijden_psiholog/01.jpg

А я щодо складних лабіринтів?

/Files/images/tijden_psiholog/л01.jpg /Files/images/tijden_psiholog/л02.jpg /Files/images/tijden_psiholog/л03.jpg /Files/images/tijden_psiholog/л04.jpg /Files/images/tijden_psiholog/л05.jpg /Files/images/tijden_psiholog/л06.jpg



Є кілька порад, які допоможуть «прокачати» ваш мозок:

  1. Читайте хороші книги. Читання книг стимулює уяву. Коли ви читаєте художню книгу, то мимоволі уявляєте перед очима сюжет, що розгортається на її сторінках, і це змушує мозок працювати. Науково-популярні книги дадуть нову поживу для розуму і пам'яті.
  2. Дозовано грайте в інтелектуальні комп'ютерні ігри. Наприклад, квести пропонують завдання на логіку і уважність, екшени і гонки розвивають реакцію, стратегії – тактичне і стратегічне мислення.
  3. Практикуйте медитацію. Не турбуйтеся, я не закликаю вас займатися чимось екзотичним. Існує безліч видів медитації і найпростіший з них – це перебування в спокої: не відволікайтесь на телевізор, комп'ютер та спілкування з оточуючими. Виділяйте хоча б трохи часу в день на те, щоб побути наодинці з самим собою і ви будете здивовані, наскільки ясним і живим у цей час стає ваш розум.
  4. Відпочивайте. Чим більше часу ви приділяєте розслабленню і сну, тим краще ваш мозок сприймає інформацію. Пам'ятаєте, після будь-якого тренування повинен бути період відпочинку і відновлення.
  5. Ведіть активний спосіб життя. Під час фізичної активності мозок насичується свіжим киснем і отримує додаткову підзарядку. Чим менше ви рухаєтеся, тим більше голоднішає ваш мозок.
  6. Снідайте повноцінно. Після періоду довгого нічного сну мозок відчайдушно потребує енергії і, відмовляючись від нормального сніданку, ви позбавляєте його цього. Добра порція білків і вуглеводів – ось те, що потрібно мозку для того, щоб підготуватися до повсякденної активності і працювати на повну потужність протягом багатьох годин.
  7. Мисліть позитивно. Позитивне мислення – ключ до продуктивної роботи вашого мозку. Чим більше ви думаєте про хороше, тим краще себе почуваєте. Ваш мозок працює як фільтр, затримуючи в собі будь-які думки. Чим більше негативного в ньому накопичується, тим більше шансів розвинути стрес, який безжалісний до нервових клітин.

Ось і завершився тиждень психології!

Прошу вас залишити свої враження від Тижня психології на віртуальній дошці

стрілка

ВІРТУАЛЬНА ДОШКА ВРАЖЕНЬ

Щиро вдячна всім за активну участь!

/Files/images/tijden_psiholog/5429722fba648c06e1130a6a4a106afe.jpg





Джерело: http://nataliia-lysak.volyn.sch.in.ua/cikavinki/pyatnicya/

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Фінансова грамотність є надзвичайно важливою навичкою, яка допомагає кожному з нас ефективно управляти своїми фінансами, зберігати і прим...